Grubunda ilk yarının son maçına çıkan U15 lerimiz, Yusuf Tırpancı Sahası’nda sıralamada ikinci sırada olan Zübeyde Hanım Kolejleri Çamdibi Altınok Spor ile karşılaştı.

Denk kuvvetlerin mücadelesi şeklinde başlayan maçta, defanstaki basit hatalarımız ile hakem hatalarından gelen gollere kaçırdığımız net gol pozisyonları eklenince ilk yarıyı 0-4 mağlup kapadık.

İkinci yarıya daha etkili başlayan Takımımız, Barış Özdemir’in ceza sahası dışından attığı güzel gol ile durumu 1-4 e getirdi. İyi oyununa rağmen girdiği gol pozisyonlardan yararlanamayan U15’lerimiz son dakikalarda yediği penaltı golü ile maçtan 1-5 mağlup ayrıldı.

Son dakikada hakeme yaptığı itirazlardan dolayı oyuncumuz Efe Ercelep kırmızı kart ile oyun dışı kalırken, Hakemlerin fazlası ile yetersiz performansları seyircilerden alkışlı protesto ile karşılık gördü.

İzmir DSİ Spor olarak, Alt yaş gruplarında müsabaka yöneten hakemlerimizin, en az sporcular kadar çok çalışıp kendilerini geliştirerek adalet dağıtan bir hakem olmak yanında çocuklarımıza ağabeylik yapmak ve eğitmenlik gibi misyonlarının da olduğu bilincine varmaları gerektiğine inanmaktayız.

Takımımıza bundan sonraki mücadelelerinde başarılar diliyoruz.