İlk 16 ya kalma maçında Göztepe ile karşılaşan U12 Takımımız, ilk yarısı 0-0 biten karşılaşmanın ikinci yarısında, Cem’in asistine Arda Tepedelen’in plasesi ile 1-0 öne geçti.

Maçın bu dakikasına kadar daha iyi bir oyun sergileyen ancak yenik duruma düşen Göztepe’nin imdadına hakem yetişti. Önce Göztepe seyircisi ve kenar yönetiminin de baskısı ile auta giden toplarda basketbol maçı yönetircesine zamanı durdurmaya başlayan maçın hakemi, futbol sahalarında ender görülür bir gol kararı verdi.

Göztepe kornerinde rakip oyuncunun vuruşunda top direkle rakip sporcu arasında sıkıştı, sporcunun çarpması ile kale direğinin sahanın dışına kaydığı pozisyonda, rakip oyuncu da saha dışına çıktı ve sahanın dışındaki bu oyuncu eliyle topu ittirerek ağlarımıza gönderdi. Kale direğinin yerinden hareket etmesinden dolayı hakem atışı ile devam etmesi gereken pozisyonu es geçen hakem, rakibin elle topu ittirmesini de görmezden gelince skor 1-1 oldu.

Maçın bitimine üç dakika kala, oyuncumuz Efe’ye yapılan faul pozisyonunda, rakip lehine serbest vuruş vererek eyyamlarına devam eden hakeme, serbest vuruşun da gol ile sonuçlanmasından sonra maç bitimine kadar taraftarımız tepki gösterip, uzun süre protesto etti. 

Müsabaka öncesi gruplarında ikinci olan iki takıma İzmir ASKF Yönetimi tarafından kupaları takdim edildi.

Kupa töreninden önce İzmir ASKF Genel Sekreteri Sayın Kadir Akbulut’un sportif ahlak ve dostluk mesajları içeren konuşmalarının aksine, saha içerisinde güçlünün yanında yerini alan eyyamcı bir hakemin varlığı içimizdeki geleceğe ait umut ışığının daha da solmasına neden olmuştur.

Hakem arkadaşımız şunu bilmelidir ki, Göztepe gibi binlerce sporcu potansiyeli olan kulüplerin senin şahsi desteğine ihtiyacı yoktur. Ayrıca İzmir DSİ Spor da tamamı bu ülkenin geleceği olan Türk gençlerinin oluşturduğu bir Türk takımıdır. 

Bugün hakem kararları ile galip gelmesine rağmen Göztepeli çocuklarımızın ortaya koyduğu güzel futbola gölge düşüren ve İzmir DSİ Spor kulübü mensubu çocuklarımızın hakkını gasp ederek onları gözyaşına boğan bu kafa yapısındaki insanları aramızda görmek istemiyoruz.

Hakemlerimize futbol kurallarından önce kul hakkının önemini öğretmenin öncelikli olduğuna inanarak, İzmir ASKF Yönetimini, başka çocukların da haklarını yememesi adına bu hakem hakkında gereğini yapmaya davet ediyoruz.

Göztepeli kardeşlerimize bundan sonraki müsabakalarında başarılar dilerken, Kulübümüz sporcularından bu tarz haksızlıklara karşı onları koruyamadığımız için özür diliyoruz.