U11 takımı olarak, Sömestr CUP 2018 yarı final müsabakasında İlkadım Spor ile yarı final oynamak üzere sahaya çıktığımızda, Kemer CUP’ta Altay U11 Takımının kalesini koruyan Kubilay adlı sporcu kardeşimizin İlkadım Spor Kulübü’nün kalesinde maça başlamak üzere hazırlandığını gördük. Kemer CUP’ta yaptığı başarılı kurtarışları ile dikkatimizi çektiği için tanıdığımız bu sporcu kardeşimizden başka kaç tane Altay Kulübü sporcusu oynatıldı bilmemiz mümkün değildi. Özel bir turnuva olması nedeniyle lisans kontrolü yapılmayan organizasyonun yarı final müsabakası öncesinde gelişen bu durum karşısında, Tertip Komitesi ve rakip takım hocamıza etik bulmadığımız rahatsızlık verici bu durumu iletmemize rağmen herhangi bir değişiklik yapılmayışından dolayı da ayrıca üzüntü duyduğumuzu belirtmek isteriz. 

 

Takımımız, velilerimizin de tepki gösterdiği bu atmosferde başlayan müsabakanın ilk yarısında Efe Malkoç’un etkili kornerini iyi takip eden Emir Kahya’nın vuruşu ile 1-0 öne geçti. Takımımız, ilk gole benzer bir şekilde yine Efe’nin kornerini Emir Kahya’nın tamamlaması ile farkı ikiye çıkardı. 

İlk yarısı 2-0 kapanan müsabakanın ikinci yarısında yediğimiz iki gol ile maçın normal süresi 2-2 tamamlandı. 

Turnuva kuralları gereği yapılan 3 ‘er penaltı atışının ilkini Efe ile gole çeviren Takımımız, Deniz’in atışı kaçırması ve rakibin 3 penaltıyı gole çevirmesi ile müsabakayı 3-5 kaybetti. 

 

Maç sonrası çocuklarımızın sahada gösterdikleri mücadeleyi ayakta alkışlayan ve takımlarımıza her koşulda destek veren sayın velilerimize teşekkür ediyoruz.

Tamamı İzmir DSİ Spor Kulübü lisanslı sporcularından oluşan ve sahada aslanlar gibi mücadele veren çocuklarımızı da can-ı gönülden tebrik ediyor, yarın saat 16.00’da oynanacak olan üçüncülük mücadelesinde başarılar diliyoruz.