10 numara Sportif tarafından düzenlenen Kuşadası Sealight CUP’ a katılan 2007 Futbol Takımımız, oynadığı 6 müsabakanın 3 ünü kaybedip, 3 ünü kazanarak, turnuvada prestij kupasını kazandı.

Grubunda oynadığı Balıkesir maçında  Ali Emre’nin golü ile 1-0 öne geçen Takımımız müsabakadan 1-3 mağlup ayrıldı.

Takımımız, ikinci müsabakada Anadolu üniversitesi ile karşılaştı ve ilk yarısı 0-0 tamamlanan müsabakanın ikinci yarısında yediği goller ile 0-3 mağlup oldu.

Gruptan çıkmak için mutlak galibiyet parolası ile üçüncü müsabakada sahaya çıkan Takımımız, güçlü rakibi Kanlıca Spor karşısında 2-7 lik skorla yenik ayrıldı. Takımımızın iki golünü de Ege Çavdar kaydetti.

Klasman müsabakalarında karşılaştığımız Balıkesir Bahçelievler’i Ege, Ali Emre ve Kıvanç’ın golleri ile 3-1 mağlup eden çocuklarımız, klasman grubundaki ikinci maçında Ankara Yaşamkent Spor ile karşılaştı. Müsabakayı Ali (2), Kıvanç (2), Temmuz (2), Yunus (2), Emir Kahya (3) ve Kerem (1) in golleri ile 12-0 kazanan 2007 Takımımız, turnuvanın son gününde Minikordu’yu Kıvanç’ın golüyle 1-0 mağlup ederek Prestij kupasını kazandı.

Turnuvaya iyi başlayamayan Takımımız, daha sonra toparlanıp kendilerinden beklediğimiz oyunu sahaya yansıttığı anlarda izleyenlere keyifli anlar yaşattı.

Turnuvanın son gününde yapılan kupa töreninde Takımımız Prestij kupasını kaldırırken, oyuncumuz Ege Çavdar, gösterdiği performans ile Turnuva’nın Özel Oyuncu Ödülü’ne layık görüldü. Takımımıza ve Ege Çavdar’a kupaları, Altay Altyapı Direktörü Mahmut Gözüaçık tarafından verildi.

Çocuklarımız, turnuvanın yorgunluğunu, kupa töreninden sonra havuzda eğlenerek giderdi.

Takımımız için iyi bir tecrübe olan turnuvada gösterdikleri mücadeleden dolayı sporcularımızı kutlarken, desteğini esirgemeyen tüm velilerimize teşekkür ederiz.